Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2015, sygn. ITPB4/4511-391/15/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/4511-391/15/KW
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia składników majątku (np. certyfikatów inwestycyjnych) otrzymanych w ramach likwidacji spółki osobowej, dokonanego po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja tej spółki, które nie nastąpi w wykonaniu działalności gospodarczej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 1 września 2015 r. (data wpływu 7 września 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w ramach likwidacji spółki osobowej -jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 września 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w ramach likwidacji spółki osobowej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, będący osobą fizyczną jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca planuje zawiązanie spółki osobowej (jawnej lub komandytowej) wraz z inną osobą fizyczną będącą polskim rezydentem podatkowym.
Przedmiotem działalności spółki osobowej będzie działalność inwestycyjna polegająca w szczególności na obrocie (zakupie oraz sprzedaży) papierami wartościowymi (np. akcjami, udziałami, certyfikatami inwestycyjnymi itp.).
Planowane jest wniesienie do spółki osobowej aktywów przez wspólników. Wnoszone aktywa mogą stanowić środki pieniężne jak również papiery wartościowe (akcje, udziały, certyfikaty inwestycyjne funduszu inwestycyjnego zamkniętego itp.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right