Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2015, sygn. ITPP1/4512-358/15/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-358/15/DM
Uznanie, że w ramach zawartej umowy mającej na celu poprawę własnych przepływów pieniężnych, Wnioskodawca nie będzie realizował świadczeń podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 marca 2015 r. (data wpływu 30 marca 2015 r.), uzupełnionym w dniu 20 kwietnia 2015 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że w ramach zawartej umowy mającej na celu poprawę własnych przepływów pieniężnych, Wnioskodawca nie będzie realizował świadczeń podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 marca 2015 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 20 kwietnia 2015r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że w ramach zawartej umowy mającej na celu poprawę własnych przepływów pieniężnych, Wnioskodawca nie będzie realizował świadczeń podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce jest czynnym podatnikiem VAT oraz podatnikiem podatku dochodowego na podstawie ustawy o CIT. Wnioskodawca prowadzi działalność m.in. w zakresie produkcji betonu towarowego.
Wnioskodawca pragnie poprawić swoją płynność finansową oraz wyzbyć się ryzyka z tytułu niewypłacalności kontrahentów. Konsekwentnie, Wnioskodawca postanowił zawrzeć umowę pozwalającą na poprawę przepływów pieniężnych (dalej umowa). Drugą stroną umowy jest powiązana z Wnioskodawcą spółka akcyjna z siedzibą w Polsce (dalej: subpartycypant) będąca czynnym podatnikiem VAT oraz podatnikiem podatku dochodowego na podstawie ustawy o CIT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right