Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2015, sygn. ITPP2/4512-393/15/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-393/15/AJ

Opodatkowanie wniesienia wkładu niepieniężnego, ustalenie podstawy opodatkowania.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2015 r. (data wpływu 8 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wniesienia aportu gruntu niezabudowanego wraz z pełną dokumentacją związaną z realizacją inwestycji za czynność podlegającą opodatkowaniu, oraz ustalenia podstawy opodatkowania ww. czynności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wniesienia aportu gruntu niezabudowanego wraz z pełną dokumentacją związaną z realizacją inwestycji za czynność podlegającą opodatkowaniu, oraz ustalenia podstawy opodatkowania ww. czynności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą i jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT.

W chwili obecnej w majątku służącym wykonywaniu działalności gospodarczej znajduje się nieruchomość gruntowa (dalej: Grunt). Planowane jest dokonanie inwestycji na Gruncie, polegającej na wybudowaniu budynku - wysokościowca mieszkalnego (dalej: Budynek). W związku z planowaną inwestycją poniósł/ponosi Pan szereg wydatków związanych z prowadzonymi pracami przygotowawczymi do inwestycji. W ramach przedmiotowych prac przygotowawczych wykonana została niezbędna dokumentacja inwestycji, obejmująca między innymi: projekt budowlany, projekt prac geologicznych, dokumentację geologiczno-inżynierską, projekt budowlano-wykonawczy, opinię geotechniczną, kosztorysy i przedmiary. Ponadto uzyskał Pan szereg pozwoleń/decyzji administracyjnych dotyczących planowanej inwestycji, w tym w szczególności decyzję o warunkach zabudowy oraz pozwolenie na budowę. Dodatkowo poniósł szereg wydatków związanych z przygotowaniem Gruntu pod przyszłą inwestycję (np. koszty wyrównania terenu). Planuje się, że w przyszłości, po wybudowaniu Budynku, znajdujące się w nim lokale mieszkalne zostaną sprzedane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00