Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2015, sygn. ITPP1/443-1368a/14/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1368a/14/BK
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku od towarów i usług w odniesieniu do dostawy czasopisma specjalistycznego, fakturowania ww. czynności oraz brak obowiązku rejestracji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 października 2014 r., (data wpływu 3 listopada 2014 r.), uzupełnionym w dniu 17 lutego 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku od towarów i usług w odniesieniu do dostawy czasopisma specjalistycznego, fakturowania ww. czynności oraz braku obowiązku rejestracji jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 listopada 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy czasopisma specjalistycznego, fakturowania ww. czynności oraz braku obowiązku rejestracji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Członkami Stowarzyszenia są tylko członkowie związku zawodowego. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Stowarzyszenie zostało powołane w celu wykonywania działalności statutowej Sekcji Nauki i Oświaty, która realizuje cele i zadania statutowe związku zawodowego. Statut Stowarzyszenia określa, że cele, formy i zakres działania to: szeroka działalność społecznie użyteczna, badawcza i promocyjna, szczególnie w dziedzinie nauki, oświaty i wychowania dzieci i młodzieży, a także na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, w tym działania ze sfery zadań publicznych w zakresie: