Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2015, sygn. ITPP2/4512-103/15/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-103/15/AW
Opodatkowanie sprzedaży znaku towarowego, podstawa opodatkowania oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2015 r. (data wpływu 30 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży znaku towarowego, podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży znaku towarowego, podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Spółka jest właścicielem prawa ochronnego do znaku towarowego zarejestrowanego w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Znak towarowy). W ramach restrukturyzacji, Spółka rozważa sprzedaż Znaku towarowego do spółki kapitałowej (dalej: Nabywca). Przedmiotem sprzedaży w takim przypadku byłby wyłącznie Znak towarowy. W ramach transakcji nie będzie przenoszone prawo do dysponowania jak właściciel innymi składnikami. W przypadku, gdy na moment sprzedaży będą występować zobowiązania lub wierzytelności związane ze Znakiem towarowym, Spółka oraz Nabywca nie podejmą próby ich przeniesienia w ramach sprzedaży. W ramach sprzedaży nie dojdzie również do przeniesienia zakładu pracy w trybie art. 23 Kodeksu pracy. W przypadku dokonania sprzedaży Znaku towarowego na rzecz Nabywcy, umowa sprzedaży będzie przewidywała obowiązek zapłaty przez niego ceny sprzedaży określonej jako cena netto oraz podatek VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right