Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2015, sygn. ITPP3/4512-103/15/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-103/15/MD

Skutki w VAT związane dostawami towarów dokonywanymi poza terytorium kraju.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2015 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 28 maja 2015 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w tym podatku związanych dostawami towarów dokonywanymi poza terytorium kraju jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w tym podatku związanych dostawami towarów dokonywanymi poza terytorium kraju.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. z siedzibą w , woj. (spółka matka) dalej jako Spółka posiada podmiot zależny z siedzibą na terytorium Ukrainy dalej jako podmiot zależny ze 100% udziałem. Podmiot zależny działa na zasadach spółki prawa handlowego z pełną osobowością prawną i wykonuje na zlecenie Spółki produkcję węgla drzewnego oraz brykietu węgla drzewnego. Całość produkcji jako towar handlowy Spółka kupuje od podmiotu zależnego i sprzedaje na terytorium Unii Europejskiej. Do chwili obecnej całość operacji gospodarczych w ramach grupy kapitałowej odbywała się przez polskie przejścia graniczne i z rozliczeniem podatku od towarów i usług nie było żadnych problemów.

Spółka zamierza w przyszłości wyroby (towary) zamówione i wyprodukowane na Ukrainie sprzedawać bezpośrednio do Rumunii, przez przejście graniczne pomiędzy Ukrainą a Rumunią. Transport towarów przebiegał będzie bezpośrednio pomiędzy podmiotem zależnym a kontrahentem z siedzibą na terytorium Rumunii. Spółka będzie zlecać transport i płacić za wykonaną usługę. Transakcje między podmiotami odbywać się będą z wykorzystaniem zasad opisanych w Intercomers 2010 i będą miały charakter trójstronnej transakcji w łańcuchu dostaw. Zostaną zrealizowane dwie dostawy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00