Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2015, sygn. ITPB3/423-559/14/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-559/14/PS
Czy wynagrodzenie za wykonanie świadczeń opieki zdrowotnej ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ umowy tzw. nadlimity, powinno być zaliczone do przychodów w momencie ich zapłaty przez NFZ, czy powinno być przychodem w momencie ich wystąpienia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione
we wniosku z dnia 20 listopada 2014 r. (data wpływu 25 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Głównym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług zdrowotnych. W związku z tym co roku Spółka zawiera umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Umowa o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w sposób szczegółowy określa zasady rozliczenia świadczonych przez Spółkę usług medycznych finansowanych ze środków publicznych. Ponadto w umowie zawarte są limity ilościowe świadczonych usług opieki zdrowotnej oraz limity przewidzianego dla Spółki wynagrodzenia. Niezależnie od świadczeń opieki zdrowotnej przewidzianych w kontrakcie, Spółka wykonuje również świadczenia, które nie są przewidziane w umowie, są to tzw. nadwykonania niezwiązane ze stanami nagłymi. Otrzymanie z tytułu nadwykonań wynagrodzenia z NFZ oraz jego wysokość uzależniona jest od negocjacji z Funduszem wobec czego nadwykonanie nie zawsze jest wynagradzane przez NFZ, a więc częściowo są to świadczenia nieodpłatne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right