Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2014, sygn. IPPP2/443-1000/14-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1000/14-2/DG
W zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług szkolenia zawodowego dla kadry kierowniczej pracowników administracyjnych Sądów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy -przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2014 r. (data wpływu 10 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług szkolenia zawodowego dla kadry kierowniczej pracowników administracyjnych Sądów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 października 2014 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług szkolenia zawodowego dla kadry kierowniczej pracowników administracyjnych Sądów.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
C. Sp. z o.o., dalej zwana Wnioskodawcą, prowadzi działalność edukacyjno-szkoleniową w ramach projektów finansowanych lub współfinansowanych ze środków publicznych. Wnioskodawca świadczy m.in. usługi na rzecz polskich sądów (dalej: Sądy). Na zlecenie Sądów, będących beneficjentami środków publicznych, Wnioskodawca organizuje i przeprowadza dla nich szkolenia - Wnioskodawca świadczy usługę kształcenia zawodowego wykonywaną w formie warsztatów szkoleniowych adresowanych do pracowników administracyjnych Sądów, w szczególności do kadry kierowniczej (zarządzającej) różnych szczebli (dalej: Pracownicy), obejmujących przeprowadzenie wykładów, dyskusji, wywiadów, ćwiczeń praktycznych na bazie przykładów podanych przez Sądy oraz indywidualnych szkoleń (konsultacji merytorycznych) z zakresu zarządzania oraz opisu i wartościowania stanowisk pracy w Sądach (dalej Usługi).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right