Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2014, sygn. IPPP1/443-1178/14-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1178/14-2/JL
Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy, określone jako wkład rzeczowy w realizację produkcji audycji telewizyjnej stanowią odpłatne świadczenie usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT na rzecz Producenta, podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 3 października 2014 r. (data wpływu 9 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wkładu rzeczowego wniesionego w produkcję audycji telewizyjnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wkładu rzeczowego wniesionego w produkcję audycji telewizyjnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
T. S.A. (T., Spółka) jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa, działającą na podstawie ustawy z 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji. Spółka realizuje obowiązki ogólnokrajowego nadawcy publicznego. Z perspektywy przepisów o podatku VAT Spółka dokonuje czynności opodatkowanych tym podatkiem, zwolnionych z opodatkowania, jak również niepodlegających opodatkowaniu.
Podstawowa działalność Spółki obejmuje tworzenie i rozpowszechnianie ogólnokrajowych i regionalnych programów telewizyjnych. W związku z tą działalnością Spółka zawiera umowy koprodukcji, których stronami poza T. są Koproducent (np. instytucja kulturalna) oraz Producent Wykonawczy, a których przedmiotem jest wspólne przedsięwzięcie polegające na produkcji audycji przeznaczonej m.in. do emisji na antenie T..
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right