Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2014, sygn. IPPP1/443-875/14-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-875/14-2/JL

Opodatkowanie usług budowlanych związanych z budynkami mieszkalnymi, usług związanych z budynkiem biurowym i infrastrukturą towarzyszącą oraz kosztów dodatkowych budowy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2014 r. (data wpływu 1 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania:

  • usług budowlanych związanych z budynkami mieszkalnymi jest prawidłowe,
  • usług związanych z budynkiem biurowym i infrastrukturą towarzyszącą oraz kosztów dodatkowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 sierpnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług związanych z budową budynków oraz infrastruktury towarzyszącej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka S.A. (dalej; Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi budowę II i III etapu kompleksu biurowo-mieszkalnego wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynków na terenie dawnego browaru. Budynki zostaną wybudowane na nieruchomości zamawiającego. W myśl art. 3 i 4 części I umowy łączącej Wnioskodawcę z zamawiającym (dalej; Umowa), zamawiający zobowiązuje się zapłacić Spółce, w zamian za wykonanie i ukończenie robót budowlanych w uzgodnionym terminie oraz za naprawę wad w takich robotach, kwotę kontraktową w wysokości X PLN netto plus obowiązujący podatek VAT lub inną kwotę należną wykonawcy na podstawie postanowień kontraktu, w terminie i w sposób określony w kontrakcie. Wykonawcy należy się więc tzw. kwota kontraktowa, która jest kwotą ryczałtową. Kwota kontraktowa została skalkulowana na podstawie szczegółowej wyceny przedmiotu robót określonego w załącznikach do Umowy. Tak więc na podstawie treści załączników do Umowy znana jest wartość należności za wykonanie poszczególnych prac związanych z budową obiektu biurowo-mieszkalnego. Zgodnie z wyceną z załączników do Umowy, na kwotę kontraktową składa się wynagrodzenie należne za:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00