Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2014, sygn. IPPP3/443-657/14-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-657/14-2/LK

zastosowania stawki 0% podatku dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 lipca 2014 r. (data wpływu 9 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% podatku dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% podatku dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem posiadającym siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Niemiec. D. jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym w Niemczech, posiada także numer VAT UE nadany w Niemczech. D. prowadzi również działalność gospodarczą na terenie Polski polegającą na handlu makulaturą, odpadami z papieru i tektury (towary). Towary te objęte są grupowaniem PKWiU 38.11.52.0 - odpady z papieru i tektury. D. nie posiada w Polsce siedziby działalności gospodarczej ani też stałego miejsca prowadzenia działalności (tj. nie posiada w Polsce żadnych zasobów technicznych ani personalnych).

Wnioskodawca, począwszy od kwietnia 2012 roku nabywa w Polsce towary i odsprzedaje je klientom zlokalizowanym na terenie Polski oraz Niemiec. Towary nabywane przez D. od polskiego kontrahenta były i są w pierwszej kolejności przewożone do magazynu przedsiębiorstwa usług komunalnych znajdującego się na terenie Polski, w którym to przedsiębiorstwie towary te były i są tymczasowo przechowywane oraz poddawane tzw. procesowi belowania. W przypadku dostaw dokonywanych do klientów z Niemiec, towary były i są transportowane z Polski do Niemiec, skutkiem czego transakcje te stanowią wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów (WDT). D. był odpowiedzialny za transport towarów na całej trasie (tj. z magazynu do niemieckiego klienta).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00