Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2014, sygn. IPPB4/415-500/14-2/JK3, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-500/14-2/JK3

zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych pracownikom w związku z realizacją programu finansowanego ze środków Projektu Pomocowego Unii Europejskiej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2014 r. (data wpływu 27 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych pracownikom w związku z realizacją programu finansowanego ze środków Projektu Pomocowego Unii Europejskiej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych pracownikom w związku z realizacją programu finansowanego ze środków Projektu Pomocowego Unii Europejskiej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca planuje zawrzeć w 2014 roku umowę partnerską z N. na realizację Programu CADAP 6 finansowanego ze środków Projektu Pomocowego Unii Europejskiej "Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Azji Środkowej - Faza 6". G. pełni rolę Lidera projektu i zostało ustanowione przez konsorcjum projektu Głównym Koordynatorem Projektu. W tym względzie G działa jako wspólny wykonawca i przedstawiciel konsorcjum Krajów Członkowskich UE przed Komisją UE. Członkowie konsorcjum to: R- Republika Czeska, ST, NI and AF Frankfurt am Main - University oraz Wnioskodawca (W.) Polska. Członkowie konsorcjum są Liderami poszczególnych komponentów programu i jako Partnerzy zostali zobowiązani do podpisania z G Umowy Partnerskiej. Liderzy Komponentów zostaną zobowiązani do zawarcia umów z ekspertami w celu realizacji Komponentów i są za nich odpowiedzialni. Działania w ramach projektu dotyczące każdego z partnerów i finansowane przez Komisję Europejską jak również harmonogram pracy zostały wyszczególnione w Aneksie I do Umowy Grantu, która zostanie zawarta pomiędzy G, a Komisją UE. Zarządzanie i koordynację prac będzie prowadził Komitet Wykonawczy, w skład którego wchodzą Liderzy Komponentów, Główny Koordynator z ramienia G oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej. Wszyscy partnerzy są odpowiedzialni za koordynowanie realizacji działań w ramach komponentu, za który będą odpowiadać zgodnie z postanowieniami Umowy Grantu. Partnerzy są zobowiązani do wykorzystania środków Komisji Europejskiej w celu realizacji działań w ramach Projektu, przydzielonych im w oparciu o Aneks I Umowy Grantu. Komisja Europejska zobowiązała się do sfinansowania 100% środków przeznaczonych na projekt. Harmonogramy płatności dla poszczególnych partnerów zawiera Aneks III. G po otrzymaniu grantu od Komisji Europejskiej przekaże Partnerom środki w wysokości odpowiadającej ich udziałowi w budżecie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00