Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2014, sygn. IPPB5/423-499/14-2/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-499/14-2/PS
1. Czy Spółka ma prawo odliczyć od dochodu wykazywanego w Polsce Opłaty za zarządzanie, którymi zostały obciążone poszczególne fundusze z tytułu tych nieruchomości za lata 2008-2013 poprzez korektę zeznań rocznych CIT-8 za ten okres?2. Czy Spółka będzie miała prawo odliczyć Opłaty za zarządzanie, którymi będą obciążone poszczególne fundusze z tytułu nieruchomości posiadanych na rzecz tych funduszy w Polsce w zeznaniu rocznym za 2014 i za lata następne?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2014 r. (data wpływu 29 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych działalności prowadzonej na terytorium Polski jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dnu 29 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych działalności prowadzonej na terytorium Polski.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (dalej również: Spółka,) z siedzibą w Austrii jest spółką zarządzającą austriackimi funduszami inwestycyjnymi nieruchomości (dalej jako: fundusz, fundusze). Zgodnie z przepisami austriackiej ustawy o funduszach inwestycyjnych nieruchomości (lmmobilien- Investmentfondsgesetz, dalej: IIG), fundusz inwestycyjny nieruchomości jest wyodrębnioną masą majątkową (portfelem aktywów-nieruchomości). Z uwagi na to, że fundusz nie posiada osobowości prawnej, cywilnoprawnym właścicielem aktywów jest Spółka, która nabywa je we własnym imieniu ale na rzecz funduszy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right