Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2014, sygn. IPPP2/443-510/14-2/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-510/14-2/KK
Wnioskodawca nie wypełnia przesłanki o charakterze przedmiotowym - świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na przeprowadzaniu badań psychologicznych kierowców oraz operatorów maszyn np. wózków widłowych, maszyn budowlanych, suwnic itp. wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej nie służą bezpośrednio profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Tym samym w analizowanej sprawie nie ma podstaw prawnych do zastosowania zwolnienia od podatku VAT, na mocy art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2014 r. (data wpływu 2 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług świadczonych przez psychologa - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 czerwca 2014 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług świadczonych przez psychologa.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą i jest wpisany do CEIDG, będąc podatnikiem podatku od towarów i usług nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług. Wnioskodawca, zgodnie z zaświadczeniem jest wpisany do Rejestru podjęcia działalności psychologa z zakresu medycyny pracy prowadzonego przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, zgodnie z ustawą o służbie medycyny pracy z dnia 27 czerwca 1997r. (Dz. U. 125 poz. 1317). Ponadto Wnioskodawca wpisany jest do Rejestru przedsiębiorców prowadzących pracownię psychologiczną oraz wpisany jest do ewidencji psychologów uprawnionych do badań psychologicznych w zakresie Psychologii Transportu. Ewidencje te prowadzone są przez Marszałka Województwa. Dodatkowo Wnioskodawca jako zleceniobiorca realizuje wykonywanie badań psychologicznych pracowników różnych firm (kierowców i operatorów maszyn) w ramach umów zawartych z przychodniami Medycyny Pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right