Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2014, sygn. IPPP3/443-325/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-325/14-2/KT
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty środków pieniężnych na zamknięty rachunek powierniczy
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2014 r. (data wpływu 10 kwietnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty środków pieniężnych na zamknięty rachunek powierniczy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty środków pieniężnych na zamknięty rachunek powierniczy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej jako Spółka) jest firmą deweloperską zajmującą się budową i sprzedażą domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. W związku z realizowanymi inwestycjami Spółka zawarła z Bankiem Umowę o prowadzenie zamkniętego mieszkaniowego rachunku powierniczego (dalej jako Umowa). Właścicielem rachunku powierniczego (dalej jako Rachunek") jest Spółka.
Osoby fizyczne, wobec których Spółka zobowiązała się w umowie deweloperskiej do ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i przeniesienia własności tego lokalu albo do przeniesienia własności nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym (dalej jako Nabywcy) dokonują wpłat na indywidualne rachunki prowadzone przez Bank w ramach Rachunku w terminach uzgodnionych w umowie deweloperskiej. Celem gromadzenia środków na Rachunku jest zabezpieczenie należności Spółki z tytułu zakupu lokali mieszkalnych / domów jednorodzinnych przez Nabywców.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right