Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2014, sygn. IPPP1/443-526/14-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-526/14-2/IGo

Usługi produkcji audycji radiowych, wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do wysokości wkładu finansowego koproducenta, wykonywanej w ramach umowy koprodukcji, będą korzystały ze zwolnienia od VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 5 maja 2014 r. (data wpływu 12 maja 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usługi produkcji audycji radiowej wykonywanej w ramach umowy koprodukcji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usługi produkcji audycji radiowej wykonywanej w ramach umowy koprodukcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka S.A. w ramach zadań radiofonii publicznej, określonych w art. 21 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji realizuje w szczególności tworzenie i rozpowszechnianie programów upowszechniających kulturę i odznaczających się walorami edukacyjnymi - zawiera umowy z Y. (dalej Y ).

M.in w listopadzie 2013 roku zawarto umowę pomiędzy Spółką a Y w ramach której strony postanawiają zrealizować wspólne przedsięwzięcie polegające na koprodukcji 15 rejestracji audiowizualnych audycji z udziałem publiczności pod wspólnym tytułem Five oclock, przeznaczonych do emisji w radiu i Internecie oraz zakup w ramach ustalonego wynagrodzenia autorskich praw majątkowych i praw pokrewnych do zrealizowanych przed zawarciem umowy 6 odcinków audycji z cyklu Five oclock.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00