Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2014, sygn. IPPP1/443-366/14-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-366/14-2/PR
Nie jest spełniona przesłanka przedmiotowa, dla zastosowania przepisu art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT. Tym samym Wnioskodawca nie korzysta ze zwolnienia dla świadczonych przez siebie usług związanych z użyczeniem głosu/wizerunku/wypowiedzi w kampaniach reklamowych i promocyjnych. W konsekwencji należy przeanalizować przepisy odnoszące się do kwestii zastosowania preferencyjnej stawki podatku VAT w odniesieniu do świadczonych usług polegających na użyczeniu głosu/wizerunku/wypowiedzi we wspomnianych celach.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2014 r. (data wpływu 31 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie objęcia zwolnieniem od podatku usług aktorskich i lektorskich w filmach dokumentalnych, fabularnych i serialach wynagradzanych w formie honorarium za wykonanie roli wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych oraz związane z osobistym udziałem w tzw. żywym teatrze (spektakle teatralne, gra w plenerze, audycje radiowe), oraz zastosowania preferencyjne stawki podatku dla usług aktorskich i lektorskich związanych z udziałem w kampaniach reklamowych i promocyjnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie objęcia zwolnieniem od podatku usług aktorskich i lektorskich w filmach dokumentalnych, fabularnych i serialach wynagradzanych w formie honorarium za wykonanie roli wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych oraz związane z osobistym udziałem w tzw. żywym teatrze (spektakle teatralne, gra w plenerze, audycje radiowe), oraz zastosowania preferencyjne stawki podatku dla usług aktorskich i lektorskich związanych z udziałem w kampaniach reklamowych i promocyjnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right