Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2014, sygn. IPPB1/415-111/14-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-111/14-2/ES
Jakie będą dla Wnioskodawcy skutki likwidacji (w chwili likwidacji) Spółki jawnej w zakresie przekazania Wnioskodawcy wierzytelności Spółki jawnej wobec Wnioskodawcy, które w związku z tym wygasną w chwili przekazania w drodze konfuzji?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 stycznia 2014r. (data wpływu 3 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych, jakie dla wspólnika likwidowanej spółki jawnej powstaną w związku z otrzymaniem wierzytelności spółki jawnej wobec Wnioskodawcy, która wygaśnie wskutek konfuzji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych, jakie dla wspólnika likwidowanej spółki jawnej powstaną w związku z otrzymaniem wierzytelności spółki jawnej wobec Wnioskodawcy, która wygaśnie wskutek konfuzji.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Grzegorz M. (zwany dalej Wnioskodawca) jest osobą fizyczną, podlegający nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca ma zamiar przystąpić jako wspólnik do spółki jawnej z siedzibą w Polsce (zwanej Spółką Jawną). Nie wykluczone, iż do Spółki jawnej przystąpi jako wspólnik również spółka z siedzibą na Cyprze. Nie jest wykluczone, iż spółka na Cyprze wniesie do Spółki osobowej wkład w postaci środków pieniężnych oraz praw majątkowych, w tym wierzytelności pieniężnych wobec podmiotów z siedzibą w Polsce, w tym wobec Wnioskodawcy. W wyniku powyższego Spółka jawna wejdzie w prawa wierzyciela wynikające z tych wierzytelności. Spółka jawna będzie prowadzić działalność gospodarczą na terytorium Polski.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right