Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2014, sygn. IPPP3/443-120/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-120/14-2/JK
odliczenie podatku naliczonego w związku z nabyciem pociągów zaliczkę opodatkowywał nabywca pociągów a całość transakcji dostawca pociągów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 7 lutego 2014 r. (data wpływu 10 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem pociągów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w nabyciem z dostawą pociągów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: Spółka) z siedzibą w Warszawie jest czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce. Podstawowa działalność Spółki obejmuje produkcję oraz handel sprzętem elektronicznym i elektrotechnicznym. Spółka prowadzi również działalność w zakresie produkcji lokomotyw kolejowych oraz taboru szynowego.
20 sierpnia 2010 r. Spółka podpisała umowę konsorcjum z kontrahentem posiadającym siedzibę w Polsce (dalej: Kontrahent PL) oraz z kontrahentem posiadającym siedzibę w Austrii (dalej: Kontrahent AT).
Kontrahent AT jest czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce dla potrzeb podatku od towarów i usług (VAT).
Przedmiotem umowy konsorcjum jest wyprodukowanie i dostarczenie 35 składów pociągów do polskiego nabywcy (dalej: polski nabywca).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right