Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2014, sygn. IPPP2/443-33/14-3/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-33/14-3/RR
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, odliczonego przez Spółkę likwidowaną, gdy nie dojdzie do zmiany przeznaczenia nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2014 r. (data wpływu 15 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonywania korekty odliczonego podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 stycznia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonywania korekty odliczonego podatku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką prawa handlowego z siedzibą na: terenie Polski. Planowane jest, że Spółka nabędzie w wyniku wkładu niepieniężnego 100% akcji lub udziałów innej spółki kapitałowej z siedzibą na terenie Polski działającej pod firmą S.(dalej: Spółka Zależna").
Obecnie Spółka Zależna jest spółką akcyjną. Planowane jest przekształcenie Spółki Zależnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Na dzień składania niniejszego wniosku nie jest pewne czy przekształcenie nastąpi przed czy po aporcie.
Spółka Zależna prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie wynajmu powierzchni biurowej. Spółka ta jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonej w W, składającej się z działek o numerach 5/2 oraz 7/1, na której został przez Spółkę Zależną wzniesiony budynek biurowy (dalej: Nieruchomość). Powierzchnie w budynku posadowionym na Nieruchomości są obecnie przedmiotem najmu. Spółka Zależna nabyła wskazane powyżej prawo użytkowania wieczystego w drodze czynności prawnej innej niż wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej jego części. Nieruchomość stanowi główny składnik majątku Spółki Zależnej i na dzień składania niniejszego wniosku stanowi środek trwały wprowadzony do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Zależnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right