Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2014, sygn. IPPP2/443-1320/13-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1320/13-2/DG
W zakresie ewidencjonowania sprzedaży wysyłkowej na jednej kasie rejestrującej w siedzibie głównej Wnioskodawcy oraz momentu ewidencjonowania na kasie rejestrującej tej sprzedaży.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2013r. (data wpływu 9 grudnia 2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- ewidencjonowania sprzedaży wysyłkowej na jednej kasie rejestrującej w siedzibie głównej Wnioskodawcy jest nieprawidłowe;
- momentu ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 grudnia 2013r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek, o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania sprzedaży wysyłkowej na jednej kasie rejestrującej w siedzibie głównej Wnioskodawcy oraz momentu ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży towarów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Podatnik zamierza w 2014 roku uruchomić sprzedaż internetową asortymentu oferowanego dotychczas w jego sieci sklepów z zabawkami i artykułami dla dzieci i młodzieży. Zamówienia dokonywane przez kupujących w internecie będą realizowane (zbierane, pakowane i wysyłane) przez istniejące sklepy, stosownie do posiadanego zapasu towarów. Kupujący będą mogli wybrać opcję zapłaty przelewem, za pobraniem lub przy odbiorze. Ewentualne zwroty towarów od klientów będą również przyjmowane przez sklepy - w miarę możności według lokalizacji najbliższej miejsca pobytu klienta. Regulamin sprzedaży internetowej będzie przewidywał, że dokumentem potwierdzającym transakcję, dostarczanym wraz z towarem do kupującego, będzie faktura VAT. Do każdej transakcji będzie drukowany paragon fiskalny, który zgodnie z § 11 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r., z późniejszymi zmianami, będzie dołączany do kopii faktury VAT i przechowywany tylko u sprzedającego. Paragon fiskalny oraz faktura VAT będą wystawiane zaraz po skompletowaniu zamówienia i postawieniu paczki do odbioru przez kuriera lub pocztę. Odbiór skompletowanej paczki będzie następował w miarę możliwości tego samego dnia. Jednak w przypadku, gdy kompletacja zamówienia nastąpi w godzinach wieczornych, kurier odbierze paczkę w dniu następnym. W związku z obowiązkiem prawidłowej fiskalizacji dokonanych transakcji sprzedaży Podatnik przedstawia poniższe kwestie budzące jego wątpliwości:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right