Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2014, sygn. IPPB1/415-1206/13-2/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1206/13-2/EC
Czy honoraria wypłacone Wnioskodawcy przez Spółkę będą stanowić koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy w związku z jego udziałem w Spółce?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2013r. (data wpływu 28 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w spółce jawnej wydatków na nabycie od Wnioskodawcy praw majątkowych, będących przedmiotem prawa autorskiego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w spółce jawnej wydatków na nabycie od Wnioskodawcy praw majątkowych, będących przedmiotem prawa autorskiego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca rozważa uczestnictwo w spółce jawnej (Spółka) jako wspólnik tej Spółki. Wspólnikami Spółki będą co najmniej dwie osoby fizyczne. Na potrzeby przedstawienia niniejszego zdarzenia przyszłego Wnioskodawca zakłada, że przedmiotem działalności Spółki będzie m.in. nabywanie przez Spółkę majątkowych praw autorskich do utworów muzycznych przysługujących ich twórcom (majątkowe prawa autorskie), jak również nabywanie przez Spółkę od artystów wykonawców przysługujących im praw do rozporządzania i korzystania z artystycznego wykonania utworu muzycznego (prawa pokrewne), w celu:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right