Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2014, sygn. IBPBII/1/415-673/14/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-673/14/MK
W jaki sposób firma zewnętrzna ma obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy oraz sporządzić informację PIT-11?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku, który wpłynął do Biura 15 sierpnia 2014 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika:
- w części dotyczącej wykazania w informacji PIT-11 kwoty przychodów w wysokości uwzględniającej potrącenia dokonane przez firmę zlecającą jest nieprawidłowe,
- w części dotyczącej braku podstaw do wykazania w informacjach PIT-11 składek na ubezpieczenie społeczne pobranych przez firmę zlecającą jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 sierpnia 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (zwany dalej Przedsiębiorcą) uczestniczył w przetargu publicznym na usługi edukacyjne ogłoszonym przez uczelnię publiczną (zwaną w dalszej części tekstu Zamawiającym) i w wyniku przetargu podpisał umowę z Zamawiającym na pakiet usług edukacyjnych polegających na prowadzeniu autorskich zajęć dydaktycznych wraz z przygotowaniem autorskich materiałów dydaktycznych. Przedmiot umowy spełniał wymogi prawa autorskiego. Część zajęć Przedsiębiorca prowadził i prowadzi osobiście, część zajęć prowadzą nauczyciele akademiccy zatrudnieni przez Przedsiębiorcę w oparciu o umowy cywilno-prawne. Większość nauczycieli akademickich, z którymi Przedsiębiorca podpisał umowy cywilno-prawne jest pracownikami uczelni Zamawiającego. W konsekwencji nauczyciele akademiccy, z którymi podpisał umowy cywilno-prawne Przedsiębiorca wykonują pracę na rzecz swojego pracodawcy uczelni czyli Zamawiającego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right