Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.11.2014, sygn. IBPBI/1/423-24/14/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/423-24/14/AB

ustalenia momentu powstania przychodu oraz rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z odpłatnym zbyciem wierzytelności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 20 sierpnia 2014 r. (data wpływu do tut. Biura 26 sierpnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu oraz rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z odpłatnym zbyciem wierzytelności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 sierpnia 2014 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu oraz rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z odpłatnym zbyciem wierzytelności.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką kapitałową podlegającą w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów. Należy do grupy kapitałowej, której podstawowym przedmiotem działalności jest obrót detaliczny produktami leczniczymi. Wnioskodawca planuje nabycie od spółki kapitałowej, należącej do tej samej grupy kapitałowej (dalej: Dotychczasowy Wierzyciel) wierzytelności z tytułu ceny sprzedaży (dalej: Wierzytelność). Do nabycia Wierzytelności dojdzie w drodze umowy sprzedaży. Cena zostanie ustalona w wysokości wartości rynkowej Wierzytelności, nie niższej niż jej wartość nominalna i zostanie uregulowana przez Wnioskodawcę. W przyszłości, Wnioskodawca zamierza dokonać odpłatnego zbycia Wierzytelności poprzez zawarcie umowy sprzedaży. Cena sprzedaży będzie równa wartości rynkowej Wierzytelności, nie niższej jednak niż wartość nominalna Wierzytelności i nie będzie niższa niż cena zakupu Wierzytelności od Dotychczasowego Wierzyciela.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00