Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2014, sygn. IBPBII/1/415-531/14/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-531/14/BD

Czy w związku z przejazdami Kierownika Ruchu i jego zastępcy samochodem służbowym z kierowcą na trasie miejsce zamieszkania zakład górniczy oraz zakład górniczy miejsce zamieszkania powstaje po ich stronie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, od którego Spółka zobowiązana jest, jako płatnik, do pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 czerwca 2014 r. (data wpływu do Biura 23 czerwca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczania do przychodu pracownika wartości dojazdów samochodem służbowym do/z miejsca zamieszkania z/do miejsca wykonywania obowiązków służbowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 czerwca 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczania do przychodu pracownika wartości dojazdów samochodem służbowym do/z miejsca zamieszkania z/do miejsca wykonywania obowiązków służbowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, zwany dalej Spółką, prowadzi działalność w zakresie wydobycia i sprzedaży węgla. W skład Spółki wchodzą cztery kopalnie, czyli zakłady górnicze. W skład zakładu górniczego może wchodzić więcej niż jeden ruch.

W myśl przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze oraz aktów wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy, prowadzenie działalności w zakresie wydobycia i sprzedaży węgla podlega ścisłej regulacji. W szczególności, taka działalność wymaga obsadzenia, w każdym zakładzie górniczym, specyficznie określonych funkcji i stanowisk pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00