Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2014, sygn. IBPBII/2/415-317/14/MMa, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-317/14/MMa
Czy koszt zabiegu wszczepiania soczewki oka, wizyt kontrolnych z tym związanych i dojazdów taksówkami do kliniki Wnioskodawca może odliczyć jako ulga rehabilitacyjna?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 13 lutego 2014 r. (data otrzymania 18 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na zabieg wszczepiania soczewki oka, wizyt kontrolnych z tym związanych oraz dojazdów taksówkami do kliniki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lutego 2014 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na zabieg wszczepiania soczewki oka, wizyt kontrolnych z tym związanych oraz dojazdów taksówkami do kliniki.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca po operacji zaćmy oka prawego w wyniku powikłań stracił bezpowrotnie wzrok. Zaćma oka lewego rozwijała się kilka lat. W styczniu 2008 r. Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie przyznał Wnioskodawcy stopień niepełnosprawności umiarkowany 04-O na stałe. Wnioskodawca jest członkiem Polskiego Związku Niewidomych. W sytuacji, kiedy Wnioskodawca przestał widzieć na lewe oko, zdecydował się na operację oka w prywatnej klinice efekt jest zadowalający. Wnioskodawca dodał, że w wyniku fachowej opieki opanowano powikłania i zastosowano odpowiednie leczenie. Wnioskodawca poniósł koszty leczenia, wizyt z tym związanych i dojazdów (kiedy Wnioskodawca nic nie widział, ponieważ oko po operacji było zaklejone a na drugie Wnioskodawca nic nie widzi).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right