Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2014, sygn. IBPBI/1/415-135/14/ŚS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-135/14/ŚS

likwidacja spółki jawnej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut. Biura 6 lutego 2014 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych likwidacji spółki jawnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lutego 2014 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych likwidacji spółki jawnej.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Będzie wspólnikiem w spółce jawnej (dalej jako SP.J.). Oprócz Wnioskodawcy wspólnikami SP.J. będą jeszcze inne osoby. Prowadzenie działalności SP.J. będzie obarczone pewnym ryzykiem gospodarczym i Wnioskodawca nie wyklucza, że w przypadku nie uzyskania kontraktów umożliwiających generowanie stałego przychodu, konieczne będzie podjęcie decyzji o jej likwidacji. SP.J. powstanie z przekształcenia istniejącej na dzień dzisiejszy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W wyniku likwidacji dojdzie do podziału pomiędzy wspólników (w tym Wnioskodawcy) majątku SP.J. Podział majątku likwidowanej spółki nastąpi za pomocą klucza udziału w zysku poszczególnych wspólników (tj. każdy wspólnik otrzyma taki procent majątku, jaki wynika z jego dotychczasowego udziału w zysku, określonego w umowie spółki). Klucz procentowego podziału zysku będzie ustalony w takiej samej proporcji jak obecna proporcja posiadanych udziałów w ww. spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, z której przekształcenia powstanie SP.J.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00