Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.01.2014, sygn. IBPP2/443-936/13/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-936/13/IK
w zakresie możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia podmiotowego oraz przedmiotowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 października 2013 r. (data wpływu 7 października 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 27 grudnia 2013 r. (data wpływu 31 grudnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia podmiotowego oraz przedmiotowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 października 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia podmiotowego oraz przedmiotowego.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 27 grudnia 2013 r. (data wpływu 31 grudnia 2013 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z 19 grudnia 2013 r. znak: IBPP2/443-936/13/IK.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca zamierza w ramach założonej w przyszłości działalności gospodarczej świadczyć jako podwykonawca usługi daytradingu czyli krótkoterminowego inwestowania w instrumenty finansowe, polegającego na otwieraniu i zamykaniu pozycji w tym samym dniu w celu osiągnięcia zysków, wynikających ze zmian kursów notowań tego instrumentu w ciągu dnia. Miejscem prowadzenia procesów inwestycyjnych będą amerykańskie giełdy N. N. i A.. Usługi takie zostały sklasyfikowane w PKD pod symbolem 66.19.z (pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych). Usługi świadczone będą w imieniu Wnioskodawcy i na ryzyko Wnioskodawcy dla polskiej firmy sprawującej nad działalnością Wnioskodawcy nadzór menadżerski. Podstawę współpracy stanowić będzie umowa o współpracy. Na jej podstawie Wnioskodawca uzyska dostęp do oprogramowania umożliwiającego inwestowanie na giełdach, oraz dającego dostęp do notowań na wskazanych giełdach i mającego ułatwić przetwarzanie danych dotyczących podaży i popytu, kolejkowania zleceń i innych danych liczbowych. Oprogramowanie da Wnioskodawcy również dostęp do ograniczonej puli środków finansowych (niebędących własnością Wnioskodawcy), niezbędnych podczas inwestowania na giełdach. Rozliczenie wyników działalności inwestycyjnej Wnioskodawcy dokonywane będzie za miesięczne okresy rozliczeniowe. Zleceniodawca wypłacał będzie Wnioskodawcy, na podstawie wystawionego rachunku (faktury) wynagrodzenie prowizyjne w wysokości do 90% wypracowanego czystego zysku po potrąceniu określonej, stałej kwoty ryczałtowego miesięcznego kosztu nadzoru. W miesiącach, w których działania Wnioskodawcy wygenerują stratę, Wnioskodawca będzie zobligowany do jej bezzwłocznego pokrycia. O ile Wnioskodawca jest zorientowany, polska firma będąca zleceniodawcą Wnioskodawcy ma zawartą umowę o przetwarzanie danych liczbowych i podejmowanie decyzji inwestycyjnych w papiery wartościowe notowane na giełdach amerykańskich oraz pośrednictwo w udostępnianiu możliwości inwestycyjnych osobom trzecim ze spółką kapitałową zarejestrowaną poza Unią Europejską.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right