Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2014, sygn. IBPBI/2/423-1322/13/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1322/13/PP
Czy w dniu otrzymania zapłaty z tytułu uzyskanego rabatu (w tym w wyniku potrącenia ze zobowiązaniami Wnioskodawcy wobec udzielającego rabatu) Wnioskodawca powinien wykazać kwotę tego rabatu jako przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 3 lipca 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 4 października 2013 r. (data wpływu do tut. BKIP 10 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania rabatu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 października 2013 r. wpłynął do tut. Biura wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania rabatu.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca w ramach współpracy odpłatnie nabywa:
- sprzęt komputerowy (rozumiany jako wszelkie jego opcje, zmiany, modernizacje, elementy lub akcesoria, jak również wszystkie ich połączenia),
- oprogramowanie i licencje na programy komputerowe,
- usługi programowania i wsparcia, handlowe usługi konsultingowe oraz serwisowe (zdefiniowane jako wykonanie zadania, udzielenie pomocy, wsparcia, a także zapewnienie Spółce dostępu do zasobów, na przykład dostępu do bazy danych).
Nabycia są dokonywane bezpośrednio od producentów albo od ich autoryzowanych dystrybutorów. Nabyte towary lub usługi są sprzedawane przez Wnioskodawcę ostatecznym odbiorcom (klientom Wnioskodawcy) albo wykorzystywane na potrzeby działalności prowadzonej przez Wnioskodawcę (jako środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, w tym podlegające amortyzacji). Nabywając towary i usługi Wnioskodawca uczestniczy w programach partnerskich producentów i dystrybutorów, w wyniku czego otrzymuje premie pieniężne (rabaty) uzależnione od wielkości zakupów (obrotów), które na gruncie podatku od towarów i usług są traktowane jako rabat i dokumentowane fakturą korygującą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right