Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2014, sygn. IPTPB2/415-452/14-2/JR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-452/14-2/JR

Podatnik program motywacyjny

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2014 r. (data wpływu 7 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu przyznanego warunkowego prawa i jego realizacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu przyznanego warunkowego prawa i jego realizacji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca (Podatnik, Osoba Uprawniona) pełni funkcję członka zarządu w C Sp. z o.o. (Spółka). Jednocześnie jest w Spółce zatrudniony na podstawie umowy o pracę. W celu zwiększenia motywacji do osiągania coraz lepszych wyników finansowych Spółka wprowadziła program motywacyjny, w ramach którego przyznała członkom zarządu pochodne instrumenty finansowe (Pochodne Instrumenty Finansowe). Zdaniem Wnioskodawcy, program ten będzie kontynuowany także w przyszłości.

W związku z powyższym, Spółka zawarła z Wnioskodawcą odrębną od umowy o pracę i niezwiązaną z nią umowę pochodnego instrumentu finansowego (Umowa), na mocy której Wnioskodawcy przyznany został Pochodny Instrument Finansowy.

Pochodny Instrument Finansowy jest warunkowym prawem do otrzymania w przyszłości wypłaty pieniężnej (Rozliczenia Pieniężnego), wynikającej z realizacji tego prawa. Kwota Rozliczenia Pieniężnego jest uzależniona od wartości dwóch wskaźników finansowych osiągniętych przez Spółkę w danym roku obrotowym (jest sumą tych wskaźników): wskaźnika finansowego EBIDTA (Wskaźnik EBIDTA) oraz wskaźnika External Revenue, czyli przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Spółkę z wyłączeniem przychodów grupowych (Wskaźnik ER) i jest wyliczana zgodnie z formułami opisanymi szczegółowo poniżej. Kwota Rozliczenia Pieniężnego jest obliczana za poszczególne lata obrotowe, po zatwierdzeniu przez biegłego rewidenta rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki za dany rok finansowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00