Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2014, sygn. IPTPB2/415-451/14-3/JR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-451/14-3/JR
Podatnik program motywacyjny
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2014 r. (data wpływu 7 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu przyznanego warunkowego prawa i jego realizacji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu przyznanego warunkowego prawa i jego realizacji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca (Podatnik, Osoba Uprawniona) pełni funkcję członka zarządu w CSp. z o.o. (Spółka). Jednocześnie jest w Spółce zatrudniony na podstawie umowy o pracę. W celu zwiększenia motywacji do osiągania coraz lepszych wyników finansowych Spółka wprowadziła program motywacyjny, w ramach którego przyznała członkom zarządu pochodne instrumenty finansowe (Pochodne Instrumenty Finansowe). Zdaniem Wnioskodawcy, program ten będzie kontynuowany także w przyszłości.
W związku z powyższym, Spółka zawarła z Wnioskodawcą odrębną od umowy o pracę i niezwiązaną z nią umowę pochodnego instrumentu finansowego (Umowa), na mocy której Wnioskodawcy przyznany został Pochodny Instrument Finansowy.
Pochodny Instrument Finansowy jest warunkowym prawem do otrzymania w przyszłości wypłaty pieniężnej (Rozliczenia Pieniężnego), wynikającej z realizacji tego prawa. Kwota Rozliczenia Pieniężnego jest uzależniona od wartości dwóch wskaźników finansowych osiągniętych przez Spółkę w danym roku obrotowym (jest sumą tych wskaźników): wskaźnika finansowego EBIDTA (Wskaźnik EBIDTA) oraz wskaźnika External Revenue, czyli przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Spółkę z wyłączeniem przychodów grupowych (Wskaźnik ER) i jest wyliczana zgodnie z formułami opisanymi szczegółowo poniżej. Kwota Rozliczenia Pieniężnego jest obliczana za poszczególne lata obrotowe, po zatwierdzeniu przez biegłego rewidenta rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki za dany rok finansowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right