Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2014, sygn. IPTPP2/443-431/14-2/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-431/14-2/JS
moment powstania obowiązku podatkowego dla czynności odsprzedaży energii elektrycznej na rzecz dzierżawców gruntu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 czerwca 2014 r. (data wpływu 6 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności odsprzedaży energii elektrycznej na rzecz dzierżawców gruntu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności odsprzedaży energii elektrycznej na rzecz dzierżawców gruntu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina Miasto ... (Wnioskodawca) jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Na terenie Miasta funkcjonuje targowisko miejskie. Wnioskodawca, będący jego właścicielem, na mocy zawartych umów oddał w dzierżawę osobom trzecim zlokalizowane na terenie targowiska wydzielone części gruntu, stanowiące stanowiska handlowe. Dzierżawcy zobowiązani są uiszczać na rzecz Miasta czynsz, który zgodnie z postanowieniami umowy dzierżawy płatny jest po upływie kwartału, w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury.
Część z dzierżawionych stanowisk handlowych została obudowana przez dzierżawców, tworząc zamknięte boksy handlowe. Do boksów tych doprowadzono energię elektryczną i zamontowano podliczniki. Kompleksowa umowa o dostawę i dystrybucję energii elektrycznej na targowisko miejskie zawarta jest z Wnioskodawcą, jako jego właścicielem. W okresach dwumiesięcznych wystawiane są odpowiednio przez ... i ... Dystrybucja faktury za energię elektryczną i dystrybucję energii elektrycznej. Na podstawie tych faktur Miasto obciąża poszczególnych dzierżawców kosztami zużytej przez nich energii elektrycznej, wystawiając refaktury. Na tę okoliczność Miasto zawarło z dzierżawcami odrębne umowy dotyczące zasad rozliczenia kosztów energii elektrycznej. Koszty zużytej energii elektrycznej określane są na podstawie wskazań podlicznika, przy zastosowaniu następującego wzoru: (ilość zużytej energii elektrycznej według wskazań podlicznika/ilość zużytej energii elektrycznej według wskazań licznika głównego) x ogólny koszt poniesionej przez Miasto energii elektrycznej według faktury ....
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right