Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2014, sygn. IPTPP2/443-235/14-4/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-235/14-4/IR

W zakresie uznania transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za eksport towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 18 marca 2014 r. (data wpływu 24 marca 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 21 maja 2014 r. (data wpływu 23 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za eksport towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za eksport towarów.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 21 maja 2014 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (dalej: K., Wnioskodawca) jest producentem rozwiązań w zakresie mat wejściowych, produktów reklamowych jak i mat specjalnego przeznaczenia. Spółka należy do międzynarodowego koncernu K., do którego przynależą również spółki zlokalizowane m.in. w Wielkiej Brytanii jak i Austrii.

Wnioskodawca dokonuje sprzedaży na rzecz spółek - partnerów z grupy K.- z siedzibą w Austrii bądź Anglii. Partnerzy ci składając zamówienie na towar wskazują jednocześnie miejsce jego dostawy. Często jest to siedziba podmiotu trzeciego, poza obszarem Wspólnoty. W takiej sytuacji Wnioskodawca fakturuje sprzedaż na rzecz spółek z grupy K., te zaś - na rzecz swoich kontrahentów, do których trafiać ma towar. Zatem, w transakcji takiej udział biorą trzy podmioty. Jednocześnie, co do zasady, towar przesyłany jest bezpośrednio od pierwszego (K.) do trzeciego podmiotu (z siedzibą poza Wspólnotą). Przy czym Wnioskodawca dokonuje sprzedaży na warunkach Incoterms 2000 DDU bądź EXW, zamieszczając stosowną informację również na wystawianych przez siebie fakturach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00