Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2014, sygn. ILPB2/415-921/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-921/14-2/JK

Skutki programu motywacyjnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2014 r. (data wpływu 8 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe oraz następujący stan faktyczny.

Podatnik (Podatnik, Wnioskodawca) należy do grona kluczowych menedżerów w Spółce Akcyjnej (Spółka). W celu zwiększenia motywacji pracowników Spółka wprowadziła program motywacyjny (Program Motywacyjny), skierowany do kluczowych pracowników Spółki (Uczestnicy Programu).

Uczestnictwo w Programie Motywacyjnym jest dobrowolne.

Spółka zawarła z Wnioskodawcą odrębną od umowy o pracę i niezwiązaną z nią umowę programu motywacyjnego (Umowa Programu Motywacyjnego).

Na podstawie tej umowy Wnioskodawcy przyznane zostało warunkowe prawo (Prawo) do otrzymania w przyszłości rozliczenia pieniężnego (Rozliczenie Pieniężne), uzależnionego od wartości określonego wskaźnika finansowego Spółki (Wskaźnik).

Realizacja Prawa przez Wnioskodawcę jest dokonywana poprzez wypłatę kwoty Rozliczenia Pieniężnego, która następuje w ustalonym terminie po zakończeniu danego roku i po spełnieniu warunków określonych w Umowie Programu Motywacyjnego (Prawo to jest zatem warunkowe).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00