Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2014, sygn. ILPP2/443-856/14-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-856/14-2/AK

podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego dla robót budowlano-montażowych w związku z datą wykonania tych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 1 sierpnia 2014 r. (data wpływu 7 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego dla robót budowlano-montażowych w związku z datą wykonania tych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego dla robót budowlano-montażowych w związku z datą wykonania tych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zwiera z kontrahentami umowy o wykonanie robót budowlano-montażowych. Realizacja umów jest często rozłożona w czasie. Zawierane umowy przewidują, że prace zostaną odebrane poprzez podpisanie protokołu odbioru robót oraz, że protokół ten będzie podstawą do wystawienia faktury VAT. W przypadku częściowego rozliczenia robót budowlanych każdy etap prac potwierdzany jest protokołem odbioru częściowego. Po wykonaniu prac Spółka zgłasza zamawiającemu gotowość do odbioru robót. Umowy określają w dniach, czas oczekiwania na odbiór przez zamawiającego wykonanych prac. Czas oczekiwania wynosi od kilku dni do nawet ponad miesiąca.

W protokole odbioru wskazywany jest okres realizacji danych robót, zakres wykonanych robót wraz ze wskazaniem ich wartości. Protokół jest zatwierdzany przez przedstawicieli zleceniodawców w dniu, który przypada już po dacie rzeczywistego zakończenia prac. Na podstawie podpisanego protokołu odbioru Spółka wystawia faktury VAT, wskazując jako datę wykonania usługi datę podpisania protokołu odbioru robót przez zleceniodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00