Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2014, sygn. ILPP2/443-769/14-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-769/14-4/JK

Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podstawy opodatkowania związanej z wystawieniem faktury korygującej; w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie obowiązku korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy o podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 14 lipca 2014 r. (data wpływu 16 lipca 2014 r.) uzupełnionym 21 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podstawy opodatkowania związanej z wystawieniem faktury korygującej; w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie obowiązku korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy o podatku od towarów i usług jest prawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 16 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podstawy opodatkowania związanej z wystawieniem faktury korygującej; w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie obowiązku korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy o podatku od towarów i usług. Wniosek uzupełniono 27 października 2014 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz o dokument potwierdzający uiszczenie opłaty za wydanie interpretacji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Dnia 1 kwietnia 2011 r. Wnioskodawca wystawił fakturę sprzedaży dla A. Faktura ta dokumentowała usługi jakie świadczył dla ww. firmy, polegające na zawieraniu umów z klientami na terytorium Polski, poszkodowanymi m.in. w wypadkach komunikacyjnych i w błędach w sztuce lekarskiej. W związku z tym, że faktura nie została uregulowana w terminie, Zainteresowany skierował pozew o zapłatę ww. faktury do Sądu Rejonowego. Sąd oddalił powództwo, uznając, że faktura została wystawiona na błędnego nabywcę. W związku, z tym Zainteresowany złożył apelację do Sądu Okręgowego. Wyrok z Sądu Wnioskodawca otrzymał 17 czerwca 2013 r. który również uznał, że faktura powinna być wystawiona na innego nabywcę, a mianowicie na B sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00