Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2014, sygn. ILPP1/443-606/14-4/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-606/14-4/HW
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na usługę wstępu na teren parku rozrywki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki jawnej, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2014 r. (data wpływu 17 lipca 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 26 września 2014 r. (data wpływu 2 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na usługę wstępu na teren parku rozrywki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na usługę wstępu na teren parku rozrywki. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 26 września 2014 r. o doprecyzowanie pytania.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą i jest podatnikiem VAT czynnym. Działalność polega na prowadzeniu parku rozrywki rodzinnej. Na terenie parku umiejscowione są trampoliny, dmuchane zamki do skakania, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Zasada odpłatności za korzystanie z parku polega wyłącznie na pobieraniu opłaty za wstęp. Wewnątrz parku nie pobiera się aktualnie opłat za korzystanie z poszczególnych atrakcji wszystkie objęte są jedną opłatą wstępną przy wejściu. Odpłatność za sprzedawane jedzenie i napoje odbywa się oddzielnie i podlega właściwemu dla usług gastronomicznych opodatkowaniu. Podatnik wystąpił już o interpretację podatkową w zakresie prawidłowej stawki VAT na bilety wejściowe powołując się na tę samą argumentację co poniżej. Z uwagi na wpisanie w poprzednim wniosku stanu faktycznego i z uwagi na możliwość zaistnienia stanu przyszłego, kiedy to na terenie parku rozrywki ustawione zostaną atrakcje płatne osobne podatnik przedstawia dwa zdarzenia przyszłe do analizy:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right