Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2014, sygn. ILPP1/443-628/14-2/AI, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-628/14-2/AI
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i garażach.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 17 lipca 2014 r. (data wpływu 22 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu paneli fotowoltaicznych jest:
- prawidłowe w sytuacji montażu paneli na budynkach mieszkalnych jednorodzinnych należących do osób fizycznych;
- prawidłowe w sytuacji montażu paneli na budynku mieszkalnym wielorodzinnym, z którego korzystać będzie jedno mieszkanie;
- nieprawidłowe w sytuacji montażu paneli na obiektach stanowiących odrębną budowlę umocowanych na gruncie osób fizycznych, a także na garażach i budynkach gospodarczych stanowiących własność tej osoby fizycznej (Inwestora) położonych na terenie działki.
UZASADNIENIE
W dniu 22 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i garażach.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT. Przedmiotem działalności Spółki jest pozyskiwanie odnawialnych źródeł energii. W związku z planowanym wejściem w życie w roku 2014 ustawy o odnawialnych źródłach energii (projekt z dnia 28 marca 2014 r. wersja 6.3) w Polsce zacznie powstawać Polska branża energetyki obywatelskiej. Oznacza to, że prąd będzie wytwarzany przez konsumentów energii elektrycznej, głównie w gospodarstwach domowych. Domki jednorodzinne będą mogły produkować prąd dla własnych potrzeb. Energia elektryczna będzie konsumowana przez domek jednorodzinny służący oświetleniu, czy ogrzaniu budynku mieszkalnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right