Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2014, sygn. ILPB2/415-782/14-6/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-782/14-6/JK

Skutki programu motywacyjnego oraz zbycia akcji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2014 r. (data wpływu 9 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym i zbycia akcji jest nieprawidłowe w odniesieniu do pytania nr 5.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym i zbycia akcji.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca jest pracownikiem Sp. z o.o. (dalej: Spółka) i jest polskim rezydentem podatkowym. Spółka jest członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej C. składającej się ze spółek zlokalizowanych w różnych krajach (dalej: Grupa).

W 2013 r. Wnioskodawca, wraz z innymi pracownikami Spółki (dalej łącznie: Pracownicy) przystąpił do planu opcyjnego, funkcjonującego na poziomie Grupy (dalej: Plan opcyjny). Zasady Planu opcyjnego, zawarte w dokumencie z dnia 29 maja 2013 r. przewidywały otrzymanie przez Wnioskodawcę i innych Pracowników opcji (ang. options, dalej: opcje) nabycia nienotowanych akcji (ang. shares, dalej: akcje), udziałowca Spółki, z siedzibą w Wielkiej Brytanii (dalej: C. UK).

W tym celu, Wnioskodawca podpisał dodatkowe porozumienie z C. UK (dalej: Umowa opcji) oraz otrzymał O.C. podpisany przez C. UK (dalej: Certyfikat opcji), w których określone zostały m.in. warunki przyznania opcji, jej data, jak również cena realizacji (wykonania) opcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00