Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2014, sygn. ILPB2/415-650/14-3/WS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-650/14-3/WS

Okres ważności certyfikatu rezydencji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2014 r. (data wpływu 2 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie okresu ważności certyfikatu rezydencji (pytanie nr 2) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  1. weryfikacji dokumentów przedstawianych przez kontrahentów, co do których Spółka nie jest w stanie jednoznacznie określić, czy zostały wydane przez organ administracji podatkowej, czy inny organ administracji publicznej oraz czy jest to organ właściwy wedle procedur danego państwa do wydawania certyfikatu rezydencji, ale które wskazują miejsce siedziby podatnika dla celów podatkowych (pytanie nr 1),
  2. okresu ważności certyfikatu rezydencji (pytanie nr 2),
  3. weryfikacji dokumentów przedstawianych przez kontrahentów w formie zaświadczenia o nadaniu przez dany kraj numeru identyfikacji podatkowej (pytanie nr 3).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest polską spółką zajmującą się działalnością z zakresu produkcji i dystrybucji napojów alkoholowych.

W ramach swojej działalności Spółka pozostaje w relacjach biznesowych z kontrahentami zagranicznymi (dostawcami, usługodawcami) osobami prawnymi lub osobami fizycznymi, w tym spoza terytorium Unii Europejskiej. W ramach relacji z podmiotami zagranicznymi Spółka zobowiązana może być/jest do dokonywania wypłat na rzecz tych podmiotów z różnych tytułów, obejmujących m.in. wypłaty z praw autorskich, praw do znaków towarowych (np. licencje za korzystanie ze znaków towarowych w ramach dystrybucji towarów), know-how, opłaty z tytułu świadczeń doradczych badania rynku, usług prawnych, usług rzeczników patentowych w związku z posiadanymi licznymi rejestracjami znaków towarowych na całym świecie, marketingowych i reklamowych oraz ewentualnie innych opłat z tytułów określonych odpowiednio w art. 21 ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT lub art. 29 ust. 1 pkt 1-5 ustawy o PIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00