Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2014, sygn. ILPP2/443-1197/13-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1197/13-2/MN

Zwolnienie od podatku usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z 6 grudnia 2013 r. (data wpływu 12 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie:

  • pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych PKD 66.19.Z;
  • pozostała działalność wspomagająca ubezpieczenia i fundusze emerytalne PKD 66.29.Z.

W przyszłości Wnioskodawca zamierza także poszerzyć przedmiot prowadzonej działalności gospodarczej i świadczyć usługi pośrednictwa finansowego i leasingowego. W ramach świadczonych usług finansowych będzie również upoważniony do dedykowania klientom produktu ubezpieczeniowego związanego z produktem głównym (kredytem, umową leasingową). W ramach powyższych czynności Wnioskodawca ma zamiar podjąć współpracę z agencją ubezpieczeniową i wykonywać na jej rzecz czynności pośrednictwa ubezpieczeniowego, tj. w ramach tych czynności Wnioskodawca doprowadzi do zawarcia umowy ubezpieczenia (prezentacja warunków, zebranie wniosków, ewidencja wniosków i przekazanie całości do agenta) stanowiącej uzupełnienie umowy kredytowej (leasingowej) będącej produktem głównym. Sprzedaż ubezpieczeń będzie dla Wnioskodawcy działalnością uboczną, wspierającą wyłącznie działalność podstawową. W tym zakresie Wnioskodawca odbędzie szkolenie, o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 lipca 2005 r. w sprawie minimalnego zakresu szkolenia osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminu i trybu jego przeprowadzania.

2002>
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00