Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2014, sygn. ILPP2/443-1162/13-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1162/13-2/AK

Czy Wnioskodawca ma prawo zastosowania preferencyjnej stawki 8% w podatku od towarów i usług dla opodatkowania sprzedaży biletów wstępu na siłownie?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku brak daty sporządzenia (data wpływu 2 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów uprawniających do wstępu do strefy siłowni - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów uprawniających do wstępu do strefy siłowni.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, utworzoną przez Gminę, która posiada w spółce 100% udziałów. Spółka ta zrealizowała inwestycję w postaci budowy centrum sportowo-rekreacyjnego obejmującego kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy (), składający się z parku wodnego z typowymi dla takich obiektów atrakcjami, solarium, obszaru wellness oraz basenu sportowego. Poza podstawową działalnością, tj. świadczeniem usług wstępu na basen, Spółka będzie sprzedawać również usługi o charakterze towarzyszącym, w tym m.in. bilety/karnety wstępu na saunę, siłownię oraz strefę odnowy biologicznej SPA.

W zakresie swojej działalności gospodarczej Spółka oferuje m.in. możliwość korzystania z siłowni, poprzez sprzedaż biletów/karnetów wstępu na siłownię z zastosowaniem dotychczas stawki 23% VAT. Wstęp do strefy siłowni jest bowiem umożliwiony klientom po wykupieniu karnetu wstępu. Z tego też względu Wnioskodawca sprzedaje bilety wstępu na siłownię rozróżniając bilety normalne, ulgowe, rodzinne oraz grupowe. Aby móc działać zgodnie z obowiązującymi zasadami w zakresie bezpieczeństwa na siłowni jest instruktor/trener, który w razie potrzeby ma wyjaśniać klientom zasady korzystania ze znajdującego się w siłowni sprzętu. Natomiast bilet wstępu nie obejmuje możliwości treningu z nim czy uzyskiwania porad odnośnie ćwiczeń i diety. Tym samym osoba zakupująca bilet nie jest zobligowana do współpracy i treningu z trenerem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00