Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2014, sygn. ITPB1/415-896/14/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-896/14/AD
Czy do przychodów członka zarządu oraz członka rady nadzorczej należy doliczyć przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia jakim jest opłacenie składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków zarządu i rad nadzorczych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2014 r. (data wpływu 1 września 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 21 października 2014 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodu członka zarządu oraz rady nadzorczej z tytułu składek na ubezpieczenia OC - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodu członka zarządu oraz rady nadzorczej z tytułu składek na ubezpieczenia OC.
W ww. wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca zawarł umowę ubezpieczenia. Umowa dotyczy odpowiedzialności członków zarządów i rad nadzorczych spółek z grupy Wnioskodawcy.
W polisie potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia, wskazano, że ubezpieczającym jest Wnioskodawca, a zakres ubezpieczenia obejmuje m. in. odpowiedzialność osoby ubezpieczonej, limit dodatkowy na koszty obrony, ochronę dla Wnioskodawcy w związku z roszczeniami z tytułu papierów wartościowych, naruszenie praw pracowniczych, ochrona ubezpieczeniowa w przypadku nowych emisji papierów wartościowych, odpowiedzialność osoby ubezpieczonej za zobowiązania publicznoprawne spółki, grzywny i kary administracyjne, koszty zdarzenia kryzysowego Wnioskodawcy, itp. Dodatkowo umowa ubezpieczenia obejmuje także tzw. dożywotni okres dodatkowy dla ubezpieczonego, dzięki czemu osoby ustępujące z organów Wnioskodawcy, przy zachowaniu pewnych, określonych w umowie warunków otrzymują ochronę ubezpieczeniową w związku ze zdarzeniami objętymi ubezpieczeniem aż do końca ich życia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right