Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2014, sygn. ITPB2/415-373/14/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-373/14/MM

1. Czy lokal mieszkalny nabyty w sposób opisany w stanie faktycznym został zakupiony na rynku pierwotnym, czy wtórnym?
2. Czy w związku z zakupem tego lokalu przysługuje Wnioskodawcy i jego małżonce ulga odsetkowa, czy też nie?
3. Czy mimo wzięcia kolejnego kredytu - konsolidacyjnego, o którym mowa w stanie faktycznym, Wnioskodawca i jego małżonka mogą korzystać z ulgi odsetkowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 marca 2014 r. (data wpływu 3 kwietnia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach tzw. ulgi odsetkowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 kwietnia 2014 r. Wnioskodawca złożył do tutejszego organy wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach tzw. ulgi odsetkowej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W dniu 3 września 2003 r. żona Wnioskodawcy podpisała umowę partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego, z późniejszymi czterema aneksami z firmą TBS sp. z o.o. w . Na pokrycie kosztów partycypacji (około 30%) Wnioskodawca z żoną wzięli pożyczkę pod zastaw mieszkania jego dziadków. Wnioskodawca wybrał tę firmę, ponieważ od początku była mowa, że lokal będzie można wykupić - po roku mieszkania w nim na własność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00