Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2014, sygn. ITPP2/443-576/14/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-576/14/PS
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wypłaty premii pieniężnych oraz obowiązek wystawienia faktur korygujących.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2014 r. (data wpływu 30 kwietnia 2014 r.), uzupełnionym w dniu 21 lipca 2014 r. (data wpływu), o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów usług w zakresie niepodlegania opodatkowaniu czynności wypłaty premii pieniężnych oraz braku obowiązku wystawienia faktur korygujących - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 21 lipca 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie niepodlegania opodatkowaniu czynności wypłaty premii pieniężnych oraz braku obowiązku wystawienia faktur korygujących.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Przedmiotem działalności Spółki jest m. in. produkcja metalowych wyrobów gotowych, z wyłączeniem maszyn i urządzeń. W ramach prowadzonej działalności dokonuje na rzecz zagranicznych kontrahentów na obszarze Unii Europejskiej wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów. Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierza przyznawać swoim kontrahentom zagranicznym premie pieniężne (skonta) w związku z wcześniejszą zapłatą przed upływem terminu płatności wynikającym z umowy lub faktury za nabyte towary. W obecnej sytuacji ekonomicznej dokonywanie jak najwcześniejszych płatności ma charakter kluczowy, ponieważ jest elementem zapewnienia Spółce zachowania płynności finansowej. Przy czym kontrahent będzie dysponował pełną swobodą w zakresie skorzystania lub nie z udzielonej premii. Wysokość premii będzie każdorazowo uzależniona od terminu dokonania zapłaty i będzie się kształtować na określonym poziomie procentowym, zgodnie z zasadą, że im wcześniejsza zapłata, tym wyższa premia pieniężna.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right