Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2014, sygn. ITPB2/415-229/14/IB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-229/14/IB
1. Czy do opodatkowania dochodów zastosowanie będą miały przepisy Konwencji między Polską a Luksemburgiem o unikaniu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, przy uznaniu statku za statek eksploatowany w transporcie międzynarodowym, czy też uznać należy, że do opodatkowania dochodów zastosowanie będą miały wyłącznie polskie przepisy podatkowe z uwagi na to, iż Polska nie podpisała umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Brazylią?
2. Jeżeli z uwagi na fakt, że z Brazylią nie mamy podpisanej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zastosowanie miałyby wyłącznie polskie przepisy podatkowe, to czy do dochodu zastosowanie będzie miała ulga abolicyjna, o której mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, niezależnie, od posiadania (lub braku), potwierdzenia zapłaty podatku w Brazylii?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2014 r. (data wpływu 5 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right