Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2014, sygn. ITPB3/423-72/14/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-72/14/PST
Czy w wyniku przekazania wspólnikowi, w następstwie dokonania podziału majątku Wnioskodawcy, nieruchomości stanowiącej własność Wnioskodawcy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2014 r. (data wpływu 14 lutego 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przekazania przez Spółkę majątku (nieruchomości) w związku z przeprowadzonym procesem likwidacyjnym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przekazania przez Spółkę majątku (nieruchomości) w związku z przeprowadzonym procesem likwidacyjnym.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą prawną, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest w trakcie procesu likwidacyjnego (otwarcie procesu likwidacyjnego miało miejsce 26 marca 2013 roku). Jedynym wspólnikiem Wnioskodawcy jest osoba fizyczna, polski rezydent (osoba ta posiada 100% udziałów Wnioskodawcy). Część udziałów została przez jedynego wspólnika objęta, zaś pozostała część została nabyta.
Na majątek Wnioskodawcy składa się nieruchomość. Wnioskodawca, zgodnie z art. 286 Kodeksu spółek handlowych, zamierza podzielić majątek pozostały po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli w ten sposób, że cały majątek Wnioskodawcy zostanie przekazany jej jedynemu wspólnikowi. Wartość przekazanej nieruchomości zostanie ustalona jako wartość rynkowa. W następstwie planowanego podział majątku Wnioskodawcy (po spełnieniu przesłanek zawartych w art. 274 i n. Kodeksu spółek handlowych) jedynemu jej wspólnikowi -osobie fizycznej będącej rezydentem polskim, zostanie przekazana nieruchomość stanowiąca własność Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right