Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2014, sygn. ITPP2/443-13/14/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-13/14/AW

Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko  przedstawione we wniosku z dnia 3 stycznia 2014 r. (data wpływu 7 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości zabudowanych  jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości zabudowanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Postanowieniem Sądu Rejonowego z 28 września 2007 r. ogłoszono upadłość Spółki, obejmującą likwidację jej majątku. Posiadane przez nią nieruchomości przeznaczone są do sprzedaży  zgodnie z ustawą Prawo upadłościowe i naprawcze  w trybie przetargu publicznego. Reprezentujący ją syndyk masy upadłości w ogłoszeniach o przetargu ma obowiązek wskazać cenę sprzedaży, a w szczególności, czy sprzedaż jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług w całości, czy też w części, ewentualnie czy w całości jest zwolniona z opodatkowania. Spółka jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.

Na podstawie art. 2 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 września 1990 r. o zmianie ustawy o gospodarce gruntami i wywłaszczeniu nieruchomości, z dniem 5 grudnia 1990 r. grunty, będące w zarządzie państwowej osoby prawnej Fabryki, stały się przedmiotem użytkowania wieczystego. Z tym dniem znajdujące się na tych gruntach budynki i urządzenia stały się z mocy prawa jej własnością. Nabycie to nastąpiło nieodpłatnie, gdyż finansowane było ze środków własnych, natomiast odpłatnie nastąpiło nabycie prawa własności budynku mieszkalnego, ponieważ ta część składowa nieruchomości pozostawała w nieodpłatnym zarządzie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00