Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2013, sygn. IPPP2/443-926/13-2/JW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-926/13-2/JW

prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia towaru oraz nazwy towaru na fakturze

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28.08.2013 r. (data wpływu 2.09.2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia towaru oraz nazwy towaru na fakturze - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia towaru oraz nazwy towaru na fakturze.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka zamierza podjąć działalność polegającą na sprzedaży hurtowej obuwia. Sprzedaż będzie odbywać się za pośrednictwem sklep internetowego. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, spółek osobowych oraz osób prawnych, na podstawie faktur VAT.

1. Dostawca, od którego Spółka ma zamiar nabywać towar wystawia faktury VAT, w których jako nazwę towaru wskazuje wyłącznie ogólne określenie obuwie. Na fakturach tych wyróżniana jest wyłącznie cena jednostkowa pary obuwia. Spółka w przyszłości zamierza dokonywać inwentaryzacji zakupionego obuwia oraz specyfikować je na określone kategorie, np: obuwie damskie letnie, obuwie damskie zimowe, obuwie damskie wiosenno-jesienne; obuwie męskie letnie, obuwie męskie zimowe, obuwie męskie wiosenno-jesienne; obuwie dziecięce letnie, obuwie dziecięce zimowe, obuwie dziecięce wiosenno-jesienne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00