Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2013, sygn. IPPP1/443-1132/13-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1132/13-2/AS

prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego oraz terminu dokonania korekty

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5.09.2013 r. (data wpływu 6.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego oraz terminu dokonania korekty jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego oraz terminu dokonania korekty.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina Miasto (dalej: Miasto) jest podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. W latach 2008-2009 Miasto ponosiło wydatki inwestycyjne (dalej: wydatki inwestycyjne) związane z przebudową i modernizacją targowiska miejskiego (dalej: Targowisko). Inwestycja obejmowała rozbiórkę istniejących obiektów budynku gospodarczego, wykonanie nawierzchni asfaltowej placu targowiska i miejsc postojowych dla samochodów, wybudowanie budynku administracyjno-socjalnego, wykonanie instalacji sanitarnej, kanalizacyjnej i elektrycznej, wykonanie odwodnienia, a także ogrodzenia i trawników. Protokół odbioru prac od wykonawcy został sporządzony i Targowisko jest faktycznie użytkowane od 18 grudnia 2008 r.

Wydatki inwestycyjne zostały udokumentowane fakturami VAT, w których wykazane zostały kwoty podatku VAT naliczonego. Miasto nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i w związku z tym nie prowadzi ewidencji środków trwałych dla celów tego podatku. Dla celów księgowych jednak Miasto prowadzi ewidencję środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji na podstawie ustawy o rachunkowości, w świetle której przedmiotowa inwestycja została zaliczona do środków trwałych podlegających amortyzacji. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane, Targowisko stanowi budowlę. Wartość początkowa inwestycji przekracza 15.000 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00